Nauka pływania z Centrum Kreatywnego Rozwoju to przede wszystkim radość i bezpieczeństwo nie tylko w trakcie zajęć ale także podczas samodzielnych wyjazdów na wody otwarte . Uczymy szybko, skutecznie i bezstresowo.

Oferujemy zajęcia:

 • oswajania z wodą,
 • elementarnej nauki pływania i samoratownictwa,
 • nauki wybranych stylów pływackich,
 • doskonalenia wybranych stylów pływackich.
 • snorkeling z elementami nurkowania ABC.

Wydawanie certyfikatów: karta pływacka, żółty czepek.

-> Szczegóły kursu (czytaj więcej)
 • grupy 4 osobowe,
 • kursanci dobierani pod względem umiejętności i wieku,
 • koszt 1 zajęć 30 zł + cena wstępu na basen,
 • czas trwania zajęć 45min – 1 x w tygodniu,
 • ilość jednostek lekcyjnych w semestrze 18.
-> Założenia programu i nasze podejście (czytaj więcej)

        Wszelka aktywność w środowisku wodnym; pływanie, aqua aerobik, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, gimnastyka w wodzie, rehabilitacja itp. niesie za sobą całą gamę korzyści zarówno na poziomie fizjologii jak i motoryki i psychomotoryki. Powoduje dotlenienie i uodparnia organizm, zwiększa jego wytrzymałość, usprawnia krążenie, pracę serca i płuc, zapobiega i koryguje wady postawy, przyspiesza kurację odchudzającą, ujędrnia i wygładza naskórek, harmonijnie rozwija całe ciało. Pływanie wpływa również korzystnie na ogólny rozwój psychofizyczny i sprawność osób korzystających z takiej formy aktywności zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych, kształtuje podstawowe cechy motoryczne, wyrabia pożądane cechy osobowościowe np. odwagę, zdyscyplinowanie. Wpływa również na rozwój społeczny: zgodne współdziałanie w zespole, odpowiedzialność za drugą osobę znajdującą się w wodzie. Jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego. Pływanie jest zatem formą aktywności ruchowej, która wszechstronnie oddziałuje na organizm człowieka, odpręża i relaksuje, można je uprawiać dla przyjemności i dla rozrywki przez całe życie. Umiejętność pływania pozwala poprawić stan zdrowia oraz zapewnić bezpieczne przebywanie nad wodą, przeciwdziała wypadkom i utonięciom. Na nauczenie pływania nigdy nie jest za późno, jednak im wcześniej podjęte zostaną próby, tym łatwiej będzie pozbyć się lęku przed wodą i szybciej opanuje się tę sztukę. Mając na uwadze dobro i satysfakcję naszych klientów oraz tępo nauczania tworzymy grupy w miarę jednorodne pod względem wieku i umiejętności, a następnie dobieramy odpowiedniego instruktora prowadzącego i program nauczania. Taka weryfikacja gwarantuje realizację założeń programu co z kolei przekłada się zadowolenie i zaufanie naszych Klientów. Możliwe jest awansowanie do wyższej grupy po wykazaniu się przez uczniów nieprzeciętnym postępem, co ma stanowić element mobilizujący i aktywizujący. W oparciu o program chcemy prowadzić zajęcia, które mają rozbudzić w wychowankach motywację do nabywania umiejętności pływackich i ciągłego ich doskonalenia. Pragniemy zainteresować młodzież pływaniem w takim stopniu, aby podejmowali tę formę ruchu nie tylko z przymusu i na obowiązkowych zajęciach, ale przez całe życie. Proponowany przez nas program ma na celu zapewnić podczas zajęć pełną atrakcję ale również wysokie wartości dydaktyczno-wychowawcze. Zapraszamy.

-> Zabawy oswajające z wodą w domu (czytaj więcej)

        Ćwiczenia w wodzie, dzięki poznawaniu nieznanego środowiska wyzwalają najczęściej u dzieci pozytywne emocje, jakimi jest uśmiech i zadowolenie. Dla większości dzieci sam fakt przebywania w niej, jest urozmaiceniem ponieważ stwarza warunki do wykonywania nowych i atrakcyjnych ćwiczeń. Zajęcia na basenie prowadzone w formie zorganizowanej, mogą być poprzedzone systematycznym przyzwyczajaniem dziecka do przebywania w wodzie. Najlepszym sposobem na przygotowanie dziecka do pływania mogą być ćwiczenia i zabawy prowadzone podczas codziennych kąpieli w wannie. Oto kilka przykładów zabaw dzięki którym dzieci pod opieką rodziców mogą oswajać się z wodą:

 • PŁYWAJĄCE ŻABKI - dziecko siedząc w wannie obserwuje pływające na powierzchni zabawki. Podrzuca je do góry i obserwuje jak spadają do wody, aby niespodziewanie chlapały dziecku twarz.
  pływające żabki
 • MINA GŁĘBINOWA - dziecko siedząc w wannie stara się zanurzać pływające na powierzchni zabawki i obserwować jak szybko się wynurzają.
  mina głębinowa
 • MYCIE TWARZY - dziecko siedząc w wannie polewa twarz wodą nabraną w dłonie naśladując czynności mycia twarzy. Na zakończenie ćwiczenia samodzielnie lub z pomocą rodzica polewa głowę wodą wyciśniętą z gąbki.
  mycie twarzy
 • PRYSZNIC - dziecko siedzi w wannie, rodzic polewa mu głowę strumieniem wody zaczynając od możliwie najsłabszego do coraz mocniejszego. Ćwiczenie warto wykonywać pod koniec kąpieli.
  prysznic
 • PRZEPYCHANIE ZABAWEK - dziecko siedząc w wannie, dmucha w stronę pływających po powierzchni zabawek, przepychając je w różnych kierunkach. Ćwiczenie to wykonuje na zmianę z rodzicem.
  przepychanie zabawek
 • PRYSKAJĄCE KROPLE - dziecko siedzi w wannie, rodzic nabiera wodę w dłonie i dmucha w stronę twarzy dziecka opryskując je, tę samą czynność wykonuje dziecko zdmuchując wodę ze swoich dłoni w stronę twarzy rodzica.
  pryskające krople
 • RACZKOWANIE W WODZIE - kładziemy dziecko w wannie na brzuszku tak by podpierało się rękami. Rodzic w tym czasie delikatnie podtrzymuje brodę dziecka nad wodą, drugą ręką polewa delikatnie jego głowę.
  raczkowanie w wodzie
 • ODPOCZYWANIE W WODZIE - dziecko kładzie się w wannie na plecach z pomocą rodzica który jedną ręką podtrzymuje głowę dziecka tak by twarz wystawała nad powierzchnię wody. Drugą ręką polewa dziecku delikatnie czoło wodą.
  odpoczywanie w wodzie
 • SCHOWAJ GŁOWĘ - dziecko zanurza tylko twarz pod wodę i próbuje wstrzymać oddech. Rodzic w tym czasie stara się policzyć głośno do 3, 5, 10.
  schowaj głowę
 • ZATOPIONE SKARBY - dziecko siedząc w wannie, zanurza głowę pod wodę i próbuje obserwować zatopione zabawki, monety.
  zatopione skarby
 • BĄBELKI - dziecko siedząc w wannie, zanurza głowę i wykonuje wydech pod wodą jednocześnie obserwując jak „bąbelki powietrza” unoszą się do góry.
  bąbelki
-> Okulary pływackie (czytaj więcej)

        Klasyczna metodyka nauczania pływania nie przewiduje używania okularków pływackich w okresie wstępnej adaptacji do środowiska wodnego. Z kolei nasze doświadczenie pokazuje ze taki sprzęt zmniejsza u dzieci poczucie lęku przed zanurzeniem głowy pod wodę. Oczywiście należy robić to stopniowo : zanurzanie brody, ust, ust i nosa, ust nosa i oczu, tylko twarzy itd. W związku z powyższym przy zakupie okularków pływackich wato kierować się kilkoma zasadami :

 • kupujemy okularki pływackie nie maski, gogle itd.
 • szkła w okularach powinny być bezbarwne,
 • okulary kupujemy zawsze z dzieckiem. Przed zakupem przymierzamy w celu sprawdzenia ich szczelności. Najlepszym na to sposobem jest przyłożenie okularków do oczodołu i delikatne dociskamy, bez zakładania gumki na potylicę. Jeśli w takiej sytuacji okulary same się trzymają na twarzy z pewnością nie będą przeciekać i sprawią dzieciom dużo radości w eksplorowaniu podwodnego świata.
WSZYTKICH ZAINTERESOWANYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!