Centrum Kreatywnego Rozwoju CKR to zespół profesjonalistów z różnych dziedzin życia (psychologia, wychowanie fizyczne, fizjoterapia) z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Wierzymy, że każde dziecko ma szansę na rozwój i wykorzystanie własnego potencjału, jeśli tylko damy mu taką możliwość. Dlatego stworzyliśmy warsztaty kreatywnego rozwoju, podczas których wspieramy  kreatywność, innowacyjność, oraz kształtujemy otwartą i eksploracyjną postawę wśród dzieci i młodzieży. Udaje nam się to zrobić dzięki nowoczesnym metodom (takimi jak klocki Lego Education ®) i podejściu skupionym na tworzeniu przestrzeni, w której nasze dzieci mogą się swobodnie rozwijać i samorealizować. Wierzymy, że dzięki naszym warsztatom dzieci zaczną postrzegać naukę jako coś przyjemnego i interesującego, a nie jako przykry obowiązek.

Łukasz Sobczak
          Pedagog, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Wielkopolskiej Szkoły Medycznej. Pasjonat pracy z Dziećmi. Doświadczenie zawodowe zaczął zbierać od pierwszego roku studiów podejmując wolontariaty w placówkach opiekuńczo wychowawczych. Kolejne jako opiekun, kierownik kolonijny, organizator szkoleń oraz kursów nauki pływania, pierwszej pomocy przedmedycznej, ratownictwa wodnego, wspinaczki, nurkowania. Jego pasją są między innymi: podróże, jazda na nartach, edukacja nieformalna, rozwój osobisty i wędkarstwo.

Joanna Starczewska
          Absolwentka japonistyki, magister psychologii. Entuzjastka edukacji międzykulturowej, podejścia nieformalnego w uczeniu się, pracy warsztatowej i poznawania ludzi podczas swobodnej dyskusji. Międzykulturowe doświadczenie zyskała dzięki podróżom m.in. do Japonii, Armenii i Albanii. Jako wolontariuszka Stowarzyszenia „Jeden Świat” pracowała z dziećmi Romskimi i Czeczeńskimi. Odbyła szkolenia umiejętności trenerskich w Austrii, Niemczech i Polsce. Najlepszą szkołę dostaje jednak od swojej trzyletniej bratanicy. Miłośniczka kotów, dobrych książek i przejażdżek rowerowych.

Jakub Paruszewski
          Kończy studia psychologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu; jako specjalność wybrał psychologię edukacji, bo właśnie rozwój tego, jak człowiek myśli, uczy się i poznaje świat interesuje go najbardziej. W trakcie studiów prowadził warsztaty dla uczniów szkół podstawowych w Wielkopolsce, w ramach projektu Instytutu Psychologii UAM – Aktywny Mały Uniwersytet Latający; jako wolontariusz Stowarzyszenia „Jeden Świat” prowadzi warsztaty antydyskryminacyjne w poznańskich szkołach; miłośnik siatkówki, gier komputerowych oraz logicznych, dobrej książki.

Aleksandra Jędrasiak-Sobczak
          Absolwentka AWF Poznań o kierunku fizjoterapia, swoją praktykę zawodową rozpoczęła sześć lat temu w jednym z poznańskich ośrodków zdrowia jako fizjoterapeutka. Obecnie oprócz pracy na wcześniej wymienionym stanowisku, doskonali się także jako wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej realizując program ASOS z zakresu fizjoterapii i masażu. Ponadto prowadzi własną praktykę.
W pracy zawodowej podejmuje osoby z wszelkiego rodzaju dysfunkcjami narządu ruchu głównie pochodzenia neurologicznego, ortopedycznego, oraz co w szczególności dotyka dzieci – idiopatycznego. Z wielką pasją i zaangażowaniem realizuje wszystkie zadania terapeutyczne, szczegółowo omawiając cel wybranej terapii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych i dziękujemy za odwiedzenie naszej strony internetowej.

Kadra Centrum Kreatywnego Rozwoju